Trenuj w zaciszu własnego domu

Większość osób, szczególnie młodych, usiłuje żyć w sposób bardziej aktywny. Zamiast samochodu wybieramy rower, chodzimy na spacery, dbamy o dietę. Jednak jeśli chcemy schudnąć lub zbudować rzeźbę mięśni, musimy w tym celu rozpocząć bardziej intensywny trening. Jeżeli nie masz w swojej okolicy żadnej siłowni, może warto utworzyć ją u siebie w domu?

Niezbędny sprzęt do ćwiczeń

Aby mieć siłownię w swoim mieszkaniu, nie musimy koniecznie dysponować wolnym pokojem, w którym umieścimy zakupiony sprzęt. Wystarczy dosłownie kilka metrów kwadratowych, aby móc pomieścić najpotrzebniejsze sprzęty. W zależności od tego, jakiego rodzaju ćwiczenia masz zamiar wykonywać, inne akcesoria będą ci bardziej potrzebne. Najczęściej wybierane sprzęty to:

  • atlas do ćwiczeń – taka maszyna jest najbardziej wszechstronna, z jej pomocą wyrzeźbisz poszczególne partie swojego ciała, włączając w to także nogi;
  • ławeczka treningowa – jeżeli chcesz, aby twój brzuch miał wspaniały kształt, wolny od wałeczków tłuszczu, najlepiej trenować go na tego typu ławeczce;
  • bieżnia – najlepszy sposób na poprawę kondycji przed zbliżającym się maratonem; można umieścić ją przed telewizorem, przez co trening szybciej nam minie;
  • orbitrek – za pomocą maszyny tego typu będziemy trenować jednocześnie ręce, nogi, oraz pośladki; idealny do ćwiczeń kardio, również tych wykonywanych przed telewizorem.

Poza podstawowymi urządzeniami treningowymi, przydatne mogą się okazać również akcesoria. Na pewno praktyczna jest mata, najlepiej antypoślizgowa, z pomocą której będziemy się rozciągać przed treningiem. Również warto kupić hantle, z dowolnym obciążeniem, z ich pomocą zintensyfikujemy wiele ćwiczeń. 

Najlepsze miejsca na zakupy

Kiedy wybieramy się do sklepów z artykułami sportowymi, które mieszczą się w galeriach handlowych, zastanawiamy się, dlaczego zwykła ławeczka treningowa kosztuje tak dużo pieniędzy. Niestety, salon stacjonarny tego typu ma narzucona bardzo wysoką marżę, dlatego nie opłaca się w nim kupować bardziej kosztownych produktów. Najdroższe urządzenie w zestawieniu, atlas do ćwiczeń, najlepiej nabyć używany. Z pewnością na aukcji internetowej ktoś będzie oferował nie potrzebny już atlas, który nadal jest jednak w dobrym stanie. Jeżeli chodzi o bardziej skomplikowane urządzenia, jak bieżnia czy orbitrek, lepiej kupić nowe, z aktualna gwarancją. Są one bowiem wyposażone w elektroniczne akcesoria, które mają tendencję do psucia się. Warto porównać wiele produktów różnych firm i modeli zanim kupi się ostatecznie jeden z nich. Fakt, że dany przedmiot jest najdroższy, wcale nie musi oznaczać, że jest on również najlepszy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *